0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Podatek od nieruchomości a budowla i budynek

Podatnicy posiadający nieruchomość powinni uiszczać podatek od nieruchomości. Jak sklasyfikować budowlę i budynek na cele prawidłowego wyliczenia podstawy opodatkowania podatku od nieruchomości? Sprawdź, przełomowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego!

3 kwietnia 2024

Prawo spółek

Wystąpienie wspólnika ze spółki - jak wygląda?

Spółka prawa handlowego może dokonywać zmian w obrębie wspólników należących do składu spółki, m.in. poprzez sprzedaż udziałów przez konkretnego wspólnika. Czy wiesz, w jakim jeszcze trybie może nastąpić wystąpienie wspólnika ze spółki? Wyjaśniamy!

29 marca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Renta szkoleniowa - kto może z niej skorzystać?

Renta szkoleniowa to świadczenie przysługujące osobie, która utraciła zdolność do wykonywania pracy w dotychczasowym zawodzie. Czy wiesz, w jaki sposób ubiegać się o tego rodzaju świadczenie oraz jakie warunki należy spełnić? Wyjaśniamy w artykule!

27 marca 2024

Prawa konsumenta

Reklamacje między przedsiębiorstwami - jak wyglądają?

Od 2023 roku obowiązują nowe zasady reklamacji w obrocie gospodarczym. Zmiany te wynikają z implementacji do polskiego ustawodawstwa dyrektyw europejskich. W artykule omawiamy, jak po zmianach przebiegają reklamacje między przedsiębiorstwami!

22 marca 2024

Prawo gospodarcze

Klauzula waloryzacyjna - kiedy może mieć zastosowanie?

W przypadku, gdy przedmiotem zobowiązania podlegającego wykonaniu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jest suma pieniężna, spełnienie świadczenia następuje przez zapłatę sumy nominalnej. Sprawdź, kiedy zastosowanie może mieć klauzula waloryzacyjna!

20 marca 2024

Prawa konsumenta

Postępowanie reklamacyjne konsumenta - obowiązki przedsiębiorcy

Nowelizacja ustawy o prawach konsumenta wprowadziła istotne zmiany w procedurze reklamacyjnej inicjowanej przez nabywcę będącego konsumentem. W artykule omawiamy, jak wygląda postępowanie reklamacyjne, gdy stroną reklamującą jest konsument!

15 marca 2024

Prawo gospodarcze

Zobowiązania przemienne - na czym polegają?

Zobowiązania przemienne to specyficzny typ zobowiązania, gdzie dłużnik ma możliwość spełnić świadczenie innego rodzaju, zamiast pierwotnie określonego. Co może być przedmiotem zapisu takiego zobowiązania oraz jak sformułować zobowiązanie alternatywne?

13 marca 2024

Prawo pracy

Ochrona przedemerytalna a rozwiązanie umowy o pracę

Na czym polega ochrona przedemerytalna i jak chroni pracowników, którzy zbliżają się do wieku emerytalnego? Jakie obowiązki ma pracodawca względem pracownika w wieku przedemerytalnym? Ochrona przedemerytalna a rozwiązanie umowy o pracę - czy to możliwe?

11 marca 2024

Prawo gospodarcze

Orzecznictwo dla przedsiębiorców - frankowiczów a rewolucja w sądach

Znane są już wyroki sądów dla konsumentów korzystających w przeszłości z kredytów we frankach szwajcarskich. W artykule omawiamy, jak wygląda orzecznictwo dla przedsiębiorców - frankowiczów i czy w przypadku tych osób istnieje szansa na korzystny wyrok!

8 marca 2024

Prawo gospodarcze

AI ACT - czy wpłynie na obowiązki przedsiębiorców?

Unia Europejska za pomocą AI ACT chce uregulować prawnie byt sztucznej inteligencji w zakresie jej bezpiecznego wykorzystania. Jak regulacje w AI ACT wpłyną na nowe obowiązki przedsiębiorców, którzy są operatorami bądź dostawcami sztucznej inteligencji?

6 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów